Ligowe zwycięstwo drugiej drużyny Orlików Młodszych!

W dniu 11.05 druga drużyna Orlików Młodszych rozegrała mecz ligowy z Victorią Wysogotowo. Pierwszy kwadrans należał do nas, prowadziliśmy grę w dobrym tempie, stworzyliśmy sobie kilka klarownych sytuacji do zdobycia gola, znów jednak byliśmy nieskuteczni i zabrakło nam trochę szczęścia – piłka po uderzeniu Wiktora Rewersa trafiła w słupek, z kolei po strzale Eliasza w poprzeczkę. Potem gra się wyrównała i niestety po rzucie rożnym tracimy bramkę. Dość szybko otrząsnęliśmy się jednak i przytomne zachowanie Dawida zaowocowało bramką wyrównującą. Do przerwy zatem 1:1.
Po zmianie stron ponownie przejęliśmy inicjatywę, graliśmy odważnie i zdecydowanie. Najważniejsze jednak, że pojawiła się skuteczność – kolejne dwa trafienia dołożył Dawid, najpierw po indywidualnej akcji skrzydłem, a potem wykorzystując niefrasobliwość obrońców Wysogotowa. Naszym przeciwnikom nie pozostało nic innego jak rzucić się do odrabiania strat, co też uczynili, my jednak graliśmy mądrze i uważnie w obronie, ale jednego błędu się nie ustrzegliśmy i na 5 minut przed końcem padła bramka kontaktowa. Podziałało to na nas mobilizująco, nie cofnęliśmy się do obrony, tylko wręcz przeciwnie przeszliśmy do ataku – po zaledwie 3 minutach Kuba trafił do siatki przeciwników utsalając wynik meczu na 4:2.
Nasze pierwsze zwycięstwo w lidze stało się faktem! Wygraliśmy zasłużenie, z przebiegu gry byliśmy wyraźnie lepsi i w końcu dołożyliśmy skuteczność. Brawa dla wszystkich za walkę, zaangażowanie, wiarę w wygraną i grę do końca!
Podziękowania dla Rodziców za liczną obecność i kulturalny doping!
Zagraliśmy w składzie: Maciej Krauze, Eliasz Myszkowski, Mateusz Kaczmarek, Kuba Piekielniak, Dawid Malinowski, Wiktor Rewers, Kamil Trzciński, Wiktor Jasiński, Michał Eichstaedt.