Po meczu z Koroną Bukowiec Seniorzy wracają z Komornik z 3 punktami.

W 21 kolejce Klasy Okręgowej Red Box Pierwszy Zespół Wielkopolski Komorniki wybrał się do Bukowca aby zmierzyć się z miejscową Koroną. Mecz ten był z gatunku za 6 pkt, bo przy wygranej naszego zespoły mogliśmy się zbliżyć do naszego rywala na 3 pkt.
Dobrym prognostykiem przed tym spotkaniem był powrót po rocznej przerwie spowodowanej kontuzjami do wyjściowej “11” Witolda Marcinkowskiego.
Pierwsza połowa bardzo wyrównana, swoje okazje mieli zarówno gospodarze (w 30 min. niestrzelony rzut karny) jak i Wielkopolska. Okazje mieli min. Adrian Czypicki, Radosław Ochnio, Marcin Popiół i Filip Nowicki lecz pierwsze 45 min było bez bramek.
Od 46 minuty w naszym zespole na boisku zameldował się Mateusz Wiśniewski i jak się później okazało był to joker w talii trenera Arkadiusza Jopka, ale po kolei….
W 55 minucie w pole karne Korony wpada Adrain Czypicki zostaje powalony przez obrońcę gospodarzy, lecz gwizdek sędziego milczał, dlaczego? Tego nie wiedzieli nawet zawodnicy Korony.
Od 60 minuty gospodarze zaczęli dominować na boisku a dwoma fantastycznymi interwencjami popisał się Maks Suwiczak. W końcu nadeszła 81 minuta i wzorową akcję rozegrali zmiennicy. Mateusz Wiśniewski pięknym podaniem uruchomił na prawym skrzydle Maksyma Pieróga a ten strzałem w długi róg dał prowadzenie Wielkopolsce 1-0.
W ostatnich minutach Koroną desperacko rzuciła się do ataku, tym samym zostawiając sporo wolnej przestrzeni na swojej połowie. Skrzętnie wykorzystali to nasi zawodnicy, bo Marcin Popiół dojrzał bardzo dobrze ustawionego Mateusza Wiśniewskiego który pomknął na bramkę Korony i pewnym strzałem obok interweniującego bramkarza Korony zapewnił naszemu zespołowi wygraną. Oprócz ważnego zwycięstwa i 3 pkt cieszy, że do drużyny wracają po kontuzjach kolejni doświadczeni zawodnicy, bo w dzisiejszym meczu oprócz Witolda Marcinkowskiego, również po rocznej przerwie zagrał Rafał “Bocian” Urbański. W najbliższą środę zapraszamy do Konarzewa na godzinę 20:30 gdzie będziemy nadrabiać z Orkanem ligowe zaległości.

Korona Bukowiec – Wielkopolska Komorniki 0-2 (0-0)

0-1 81 min. Maksym Pieróg as Mateusz Wiśniewski
0-2 90 min. Mateusz Wiśniewski as Marcin Popiół

Skład Wielkopolski: Maksymilian Suwiczak- Damian Górny (kapitan), Witold Marcinkowski, Marcin Grabarz, Wojciech Chwaliński – Marcin Popiół, Filip Nowicki, Karol Plenzler, Adrian Czypicki, Jacek Wierachowski – Radosław Ochnio, Arkadiusz Jopek, Maksym Pieróg, Kuba Prętki, Łukasz Wojciechowski, Rafał Urbański, Mateusz Wiśniewski.