Wysoka wygrana na zakończenie rundy jesiennej

Ostatnie spotkanie na jesień wypadło bardzo okazale. Wygraliśmy dość wysoko z Mawitem Lwówek, który tylko w pierwszej połowie meczu próbował walczyć o wynik. Koncentracja i dyscyplina praktycznie w każdej formacji dała nam 3 punkty i co za tym idzie 4 pozycję w tabeli na półmetku rozgrywek.

Pierwsi bramkę zdobyli goście po rzucie rożnym w 25 minucie. Do wyrównania tuż przed przerwą w 45′ doprowadził błyskotliwy Piotr Brych po skutecznej dobitce strzału Szymona Wojciechowskiego z 20 metrów.

Druga połowa to już nasza pełna dominacja na boisku i kolejne bramki. W 47’strzał Andrzeja Plewy blokuje ręką zawodnik gości i sędzia dyktuje “11”. Skutecznie wykorzystuje ją Szymon Wojciechowski i obejmujemy prowadzenie 2:1. Napór na bramkę Mawitu trwa. Bliscy zdobycia goli uderzając piłkę w poprzeczkę byli Szymański Adrian i Plewa Andrzej oraz grozne strzały zza pola karnego oddawali także Mirek Degórski, Piotrek Brych i Małecki Grzegorz. W 58 minucie solowa akcja Adama Łyska który ogrywa w polu karnym dwóch obrońców i strzela przyjezdnym 3 gola. Wynik brzmi 3:1 dla EWPY. Wprowadzony w 63 minucie Maciej Waskowski dobija gości pakując dwukrotnie piłkę do siatki Lwówka. Najpierw w 75′ po akcji lewą stroną dokładnie na głowę Macieja dogrywa Andrzej Plewa i “Młody” strzela na 4:1 i w 83′ po raz drugi gdzie ogrywa obrońców i zdobywa 5 gola.

Kibice oglądający to spotkanie na pewno nie mogli się nudzić. Padło sporo bramek a akcje naszego zespołu mogły się podobać. Ostatecznie dzięki zaangażowaniu i zdrowiu zostawionemu na boisku w tym meczu i wszystkich poprzednich rundę jesienną zakończyliśmy na 4 miejscu z 22 punktami.

EWPA Wielkopolska Komornik – Mawit Lwówek 5:1 (1:1)

Wielkopolska: Kiciński, Waskowski Marcin, Wojciechowski, Wasilewski, Małecki, Brych(63’Waskowski Maciej), Becker, Szymański, Plewa A, Łysek (70’Plewa P), Degórski.
Bramki:Brych 45′, Wojciechowski (karny)48′, Łysek 50′, Waskowski Maciej 75’i 83′.
Kartki: żółta – Łysek, Wasilewski, Becker, Waskowski Maciej,

Treningi: wtorek, czwartek, 19. 00, Orlik w Wirach.