Wyjazd do Opalenicy

Sobotni mecz w Opalenicy zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu 3:1. Na początku spotkania grę prowadzili gospodarze jednak nie trwało to długo. W 19 min. prawą stroną indywidualną akcję przeprowadził Adam Łysek i zdobył pierwszego gola dla EWPY. Chwilę później Piotr Brych otrzymał dokładne podanie z środka pola od Mirka Degórskiego i strzelił drugiego gola dla Wielkopolski. Tak w skrócie wyglądała pierwsza połowa.
Po przerwie w 53 minucie Opalenica strzeliła bramkę kontaktową. To do 60 minuty było wszystko na co stać było gospodarzy którzy z każdą minutą opadali z sił. A kolejne minuty wyglądały tak:

62′ sytuację sam na sam po raz pierwszy marnuje Szymon Idzikowski.
65′ to już zmarnowana setka Piotra Brycha,
85′ na 3:1 po rzucie rożnym piękną bramkę głową zdobywa Łukasz Soboczyński,
86′ groźny strzał Małeckiego Grzegorza broni bramkarz Promienia,
87′ kolejną sytuację sam na sam marnuje Idzikowski Szymon
89′ mocny strzał Beckera Bartka minimalnie nad poprzeczką.

Mecz oczywiście jak widać mógł zakończyć się bardziej okazałym zwycięstwem. Zawodziła jednak skuteczność. W spotkaniu zabrakło Macieja Waskowskiego pauzującego za kartki oraz braci Plewów Przemysława (wyjazd z drużyną młodzieżową EWPY) i Andrzeja (kontuzja).

Promień Opalenica – Wielkopolska Komorniki 1:3

Wielkopolska: Kiciński, Wojciechowski, Soboczyński, Wasilewski, Waskowski Marcin, Małecki, Degórski, Becker, Łysek, Idzikowski(88 Ławniczak), Brych(72 Szypura)

Bramki:
19′ Łysek Adam
23′ Brych Piotr
53′ Promień
85′ Soboczyński Łukasz

Kartki: żółta – Soboczyński Łukasz, Waskowski Marcin, Wasilewski Łukasz
Kolejne zawody rozegramy także na wyjeździe. Tym razem pojedziemy do Rakoniewic. Zapraszamy.