Obra Zbąszyń rozbita w Komornikach!

W ramach 24 kolejki Red-Box Klasy Okręgowej gościliśmy na Jeziornej zespół Obry Zbąszyń. Był to kolejny mecz z serii za 6 pkt, bo w przypadku wygranej mogliśmy przeskoczyć rywali w ligowej tabeli.
Pierwsze 15 minut spotkania to optyczna przewaga gości, którzy częściej przebywali na naszej połowie. Początek strzelania rozpoczął się w 19 min. Mateusz Wiśniewski zagrał głową do Maksyma ten uruchomił Marcina Popioła a nasza „10” obsłużyła Jacka Wierachowskiego, który zaliczył pierwszą bramkę w zespole seniorów i dał prowadzenie Wielkopolsce 1-0.
W 26 minucie najlepszy tego dnia na boisku Karol Plenzler zagrał do Filipa Nowickiego i było 2-0. Dwie minuty później popis swoich umiejętności dał nasz kapitan Kamil Kołodziej, który po zagraniu Jacka Wierachowskiego znalazł się w polu karnym i dobrym przyjęciem piłki położył na tyłek obrońcę gości i pewnym strzałem podwyższył wynik na 3-0. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło, ale trzeba przyznać, że Obra dobrze wyglądała w tej części spotkania.
Druga część spotkania rozpoczęła się idealnie dla naszego zespołu, bo już w 46 minucie Wielkopolska zamknęła spotkanie. Mateusz Wiśniewski zgrał piłkę głową do Karola Plenzlera, a ten spokojnie wykorzystał sytuacje „sam na sam” z bramkarzem gości i było 4-0. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga podopiecznych Arkadiusza Jopka i tylko brakowało nam skuteczności. W 81 minucie goście zdobyli bramkę na 4-1, ale to było wszystko na co ich było tego dnia stać. Kropkę na „i” postawił nasz kpiatn Kamil Kołodziej który pewnie wykorzystał „11” po faulu na Filipie Nowickim.
Brawo drużyna, wiemy o co gramy a najbardziej cieszy postawa naszej młodzieży zwłaszcza w tym meczu postawa Karola Plenzlera, Filipa Nowickiego i Jacka Wierachowskiego. Tak samo jak kolejny debiut w seniorach wychowanka naszej Akademii Wojtka Michalaka.

Wielkopolska Komorniki- Obra Zbąszyń 5-1 (3-0)
1-0 19 min. Jacek Wierachowski as. Marcin Popiół
2-0 26 min. Filip Nowicki as. Karol Plenzler
3-0 28 min. Kamil Kołodziej as. Jacek Wierachowski
4-0 46 min. Karol Plenzler as Mateusz Wiśniewski
4-1 81 min. Obra Zbąszyń
5-1 91 min. Kamil Kołodziej (karny) faulowany Filip Nowicki

Skład Wielkopolski: Maksymilian Suwiczak – Łukasz Wojciechowski, Arkadiusz Jopek, Mikołaj Fręśko, Filip Nowicki- Maksym Pieróg, Karol Plenzler, Kamil Kołodziej (kapitan), Marcin Popiół, Jacek Wierachowski- Mateusz Wiśniewski, Aleksander Deckert, Radosław Ochnio, Wojciech Michalak, Maksymilian Łazarewicz, Stephan Shchurko.
Brawo Drużyna!

Więcej zdjęć na LKS Wielkopolska Komorniki

Komentowanie jest wyłączone.