Udana inauguracja wiosny. Płomień Przyprostynia – Wielkopolska

Płomień Przyprostynia to drużyna z którą przyszło się nam zmierzyć na inauguracje rozgrywek kl. Okręgowej. W meczu tym jak wiadomo faworytem byli gospodarze, którzy jesienią ograli nas w Komornikach 6:1, zakończyli pierwszą rundę na 4 pozycji z dorobkiem 23 pkt. przy naszych zaledwie 9. Strzelili przeciwnikom 28 bramek – my 14. Dodatkowo ekipa Płomienia to nie beniaminek klasy okręgowej jak my.

Statystyki statystykami a my swoje. Pierwsza połowa a właściwie 15-20 minut to ataki gospodarzy, którzy nie mieli pomysłu na zdobycie bramki dobrze spisującego się jak zawsze zresztą Andrzeja Kicińskiego. Po 30 minutach gra się zaczynała wyrównywać czego przykładem były coraz śmielsze kontry naszego zespołu.
W 40 minucie po podaniu z środka pola wychodzącego na czystą pozycje sam na sam Adama Łyska fauluje na 20 metrze obrońca gospodarzy a sędzia po chwili zastanowienia odgwizduje przewinienie. Obrońca dostaje czerwoną kartkę i wylatuje z boiska. W tej sytuacji do piłki podchodzi Szymon Wojciechowski i ładnym strzałem z rzutu wolnego zdobywa w 42 min. bramkę.
Nie minęły 2 minuty i po kontrze z lewej strony boiska do Macieja Waskowskiego idealnie dogrywał Adam Łysek, lecz Maciejowi zabrakło zimnej krwi i z 7 metrów nie zdołał pokonać golkipera miejscowych.
Na przerwę schodziliśmy więc z małą zaliczką wiedząc także, iż grać będziemy z przewagą jednego zawodnika. Druga odsłona to gra już wyrównana, bardzo dużo fauli z jednej jak i z drugiej strony czego przykładem były kartki Wasilewskiego 85′ i Andrzeja Plewy w 76′. Do końca spotkania gospodarzom nie udało się już wyrównać i to my komplet punktów zabraliśmy do Komornik.
Cały zespół zasłużył na pochwałę za walkę i zdrowie pozostawione na placu gry, który jak wiadomo pozostawiał wiele do życzenia (murawa nierówna i grząska) .

Płomień Przyprostynia – Wielkopolska 0:1
Bramka: 42 min. Szymon Wojciechowski
Wielkopolska: Kiciński, Waskowski Marcin, Wojciechowski, Wasilewski, Soboczyński, Brych (80′ Kazana, 90′ Majchrzak) , Becker, Błaszczyk, Plewa A, Waskowski Maciej (76′ Idzikowski) , Łysek.
Kartki: żółta – Plewa A 76′, Wasilewski Ł. 85′

Spotkanie inauguracyjne wiosny pod wodzą nowego trenera możemy zaliczyć jako udane. Wszyscy liczymy na to, iż z takim zaangażowaniem i wolą walki punkty zdobywać będziemy i klasę Okręgową w Komornikach utrzymamy.