Ligowe zwycięstwo rocznika 2007

Trwa dobra passa zawodników rocznika 2007 z gr. czerwonej, którzy w II kolejce ligi WZPN pokonali SZKOŁĘ FUTBOLU Luboń 2:1.

Niedzielna batalia o punkty, jaką stoczyliśmy w Wirach nie należała do łatwych. Przeciwnik bardzo wymagający, a do tego 30 stopniowy upał nie ułatwiał gry. Akcje zawodnicy rocznika 2007 tworzone w bardzo mozolnym tempie nie przynosiły efektów w początkowych minutach meczu. Do tego w szeregach gości w obronie dwie wyrośnięte dziewczyny z rocznika 2005
nie pozwalały rozwinąć skrzydeł filigranowemu Michalakowi czy Schwermerowi. Nawet szybki Kuba Loba czy Oli Dudziński mieli problemy z dwa lata starszymi dziewczynami z Lubonia. Jednak i na takie zagrania przeciwnika mieliśmy pomysł. Z każdą chwilą i kolejnymi minutami na boisku coraz to częściej bombardowaliśmy bramkę przeciwnika i opłaciło się. W 15 minucie spotkania
dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Dudziński, a bardzo poobijany w dniu dzisiejszym Maks Maćkowiak głową wpakował piłkę do siatki przyjezdnych. Prowadziliśmy 1:0 i to nie koniec.Jeszcze w pierwszej połowie doskonałe okazje do podwyższenia wyniku mieli kolejno Bruno Posadzy, Jakub Loba oraz Darek Schwermer.Nic jednak więcej w pierwszej połowie nie wpadło i tak zakończyła się pierwsza część meczu.
W II odsłonie nie odpuszczaliśmy. Początkowo nadal wolno, ale się rozkręcaliśmy. Wynik nie do końca dla nas zadowalający, więc po małych korektach w składzie coś drgnęło. Ponownie sytuacje bramkowe mieli Michalak,Skaza i Schwermer. Minęło 10 minut drugiej połowy i po faulu na Michalaku do piłki podszedł Oskar Janicki, który silnym strzałem pod poprzeczkę
z 20 metrów podwyższył wynik na 2:0. Przy dwubramkowej przewadze na 10 minut przed końcem meczu rozluźnienie w obronie i goście zdobyli bramkę kontaktową. Wynik jednak nie uległ już zmianie i po dwóch meczach mamy komplet punktów. Brawa dla całej drużyny za walkę i zaangażowanie w tą upalną niedzielę. RAZEM WYGRYWAMY RAZEM PRZEGRYWAMY JESTEŚMY
DRUŻYNĄ BRAWO WIELKOPOLSKA !. Graczem meczu: Oskar Janicki Oskar i Maksymilian Maćkowiak.
Podziękowania dla wszystkich przybyłych na mecz rodziców i nie tylko, za gorący i kulturalny doping.

WIELKOPOLSKA Komorniki  – SZKOŁA FUTBOLU Luboń 2:1 (1:0)

bramki:  Maćkowiak, Janicki

Skład: Janicki, Sprycha, Bucikiewicz, Maćkowiak,B. Posadzy ,F. Posadzy, Dudziński, Schwermer, Skaza, Kodyniak, Michalak, Loba, Stróżyński.