Ligowe zwycięstwo rocznika 2007

Limit strat punktowych został wyczerpany w ubiegłym tygodniu, gdzie po słabym spotkaniu tylko zremisowaliśmy z Juniorem Koziegłowy. Tym razem w Wirach gdzie jeszcze nie straciliśmy punktu walczyć nam przyszło z grającym w kratkę poznańskim AKF-em. Mecz od początku ułożył się dla nas dobrze. Szybko zdobyte dwie bramki najpierw Maćkowiaka, potem Schwermera wydawać by się mogło uspokoją grę. Nic bardziej mylnego. AKF podrażniony stratą dwóch goli zaczął grać dużo odważniej i jeszcze przed przerwą zdobył bramkę kontaktową. Była przerwa i wprowadziliśmy kilka zmian .Druga odsłona tak jak już do tego się przyzwyczailiśmy 100% lepsza niż pierwsze 25 minut. W ataku pojawił się Aleks Kodyniak, który chociaż bramki nie zdobył (a miał okazje), wyśmienicie obsłużył kolegów z pomocy i na 3:1 wynik podwyższył Michalak, a po nim Maćkowiak. Na prawej stronie w końcu w swoje umiejętności uwierzył Jakub Loba, który po ładnych strzałach z dystansu zaliczył kolejne dwa trafienia dla naszego zespołu. Przy stanie 6:1 wpadła jeszcze bramka dla przyjezdnych, ale to było wszystko na co dzisiaj stać było poznaniaków. Pod  koniec zawodów trzecią  swoją bramkę ustrzelił Maćkowiak, a na koniec przytomnie przy rzucie rożnym zachował się Franek Posadzy, pokonując golkipera z Poznania i ustalając ostatecznie wynik meczu na 8:2. Dobrze zagrała dwójka obrońców Gołuński-Sprycha, którzy uzupełniali się w obronie i skutecznie rozbijali ataki AKf-u. Wyróżnić należy też Maćkowiaka, który dobrze rozgrywając piłkę w środku boiska niejednokrotnie otwierał kolegom drogę do bramki oraz skutecznie przerywał razem z Brunem Posadzy ataki przeciwnika. Każdy z chłopaków angażował się na boisku, co pokazuje wynik i kolejne wywalczone punkty. Do końca zmagań na jesień jeszcze dwie kolejki. Za tydzień czeka nas chyba najważniejszy mecz jesieni. Zagramy w Swarzędzu z liderującą od początku rozgrywek Unią, do której tracimy dwa punkty, a 11 listopada tuż przed wyjazdem na turniej, z zamykającą na tą chwilę tabelę Dyskobolią z Grodziska Wlkp. Będzie się więc działo. Serdecznie zapraszamy na ostatnie dwa spotkania.

WIELKOPOLSKA Komorniki – AKF Poznań 8:2 (2:1)
bramki: Maćkowiak-3, Loba-2, Michalak, Posadzy F, Schwermer.

Wielkopolska Komorniki: Janicki, Sprycha, Maćkowiak, Loba, Schwermer. Posadzy B, Posadzy F , Michalak, Kodyniak. Skaza, Gołuński