Lider zatrzymany w Komornikach! Wielkopolska – UKS Śrem

W sobotnie popołudnie gościliśmy na Jeziornej Lidera ligowej tabeli Red-Box Klasy Okręgowej i pewniaka do awansu do V ligi UKS Śrem. Przed meczem bilans gości wyglądał bardzo imponująco a było to 14 zwycięstw, 2 remisy i 0 porażek 71 bramek strzelonych i tylko 9 straconych, więc faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden…
Na to spotkanie w kadrze naszego zespołu było 14 młodzieżowców! W wyjściowej 11 ponownie 3 zawodników z rocznika 2007! Mecz od 1 minuty był bardzo intensywny, więcej przy piłce utrzymywała się doświadczona drużyna ze Śremu, lecz młodzież dowodzona z boiska przez trenera Arkadiusz Jopka nie zostawiała przyjezdnym zbyt wiele miejsca.
Goście mieli problem z przedostaniem się w pole karne Wielkpolski a jeśli już im się to udało to pewnym punktem dzisiejszego dnia w naszym zespole był Maksymilian Suwiczak, który pewnie interweniował w bramce. Do przerwy utrzymał się wynik 0-0, ale kibice nie mogli narzekać, bo mecz stał na bardzo dobrym poziomie.
Po zmianie stron UKS mocno przycisnął, lecz z każdą kolejną minutą nasi zawodnicy czuli, że można dzisiaj urwać punkty liderowi. W 70 minucie Damian Górny odebrał piłkę skrzydłowemu UKSu, zagrał do Maksyma Pieroga a ten uruchomił Marcina Popioła, który podprowadził piłkę 10 m i mocnym strzałem z 20 metrów wyprowadzili Wielkopolskę na prowadzenie 1-0.
Goście bardzo starali się doprowadzić do wyrównania, lecz większego zagrożenia pod naszą bramką nie było aż do 94 min kiedy to długą piłka zagrana w nasze pole karne i niestety w dość szczęśliwy sposób Goście wyrównali.
Sędzia główny pozwolił zespołom pograć jeszcze 4 minuty, lecz wynik się nie zmienił i oba zespołu dopisały sobie po 1 pkt.

Wielkie brawa dla całego naszego młodego zespołu za serce, ambicję i pot zostawiony na boisku oraz za to, że byli źli i wkurzeni , że komplet punktów uciekł w ostatnich minutach, ale to akurat dobrze świadczy o ich charakterze i podejściu do wykonywanych założeń na boisku. Barwo drużyna!
Wielkie podziękowania należą się również dla zespołu GOSiRu Komorniki dowodzonego przez dyrektora Marcina Kaczmarka za przygotowanie boiska do meczu. Murawa prezentowała się fantastycznie a stan płyty docenili zawodnicy nasi jak i UKSu Śrem.

Wielkopolska Komorniki- UKS Śrem 1-1

1-0 70 min. Marcin Popiół as Maksym Pieróg
1-1 94 min. UKS Śrem

Skład Wielkopolski: Maksymilian Suwiczak – Damian Górny, Arkadiusz Jopek, Jakub Wojtyczka, Wojciech Chwaliński- Łukasz Wojciechowski, Filip Nowicki, Kamil Kołodziej (kapitan), Marcin Popiół, Jacek Wierachowski – Adrian Czypicki, Wojciech Michalak, Maksym Pieróg, Mikołaj Fręśko, Bartosz Targowski, Karol Prosinski, Kuba Prętki, Antoni Rosa.