Jak na derby przystało, emocji nie brakowało! Wielkopolska Komorniki – Orkan Konarzewo.

W sobotnie popołudnie gościliśmy na Jeziornej zespół Orkanu Konarzewo i było wiadomo, że emocji nie zabraknie, ale ze aż taka dawką emocji będą nasi kibice obdarowani w pierwszej połowie – nie przypuszczał chyba nikt. Początek spotkania dosyć wyrównany, z lekką przewagą naszego zespołu. Już w 7 minucie na prowadzenie wyszła Wielkopolska po bardzo ładnej akcji. Hubert Chełmiński wypuścił w pole karne Mateusza Wiśniewskiego. Kiedy wszyscy sądzili ze odda strzał na bramkę Orkanu, on jak przystało na kapitana drużyny dostrzegł lepiej ustawionego Marcina Ogrodowczyka który pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.
Radość z prowadzenia trwała bardzo krótko bo już w pierwszej akcji po stracie bramki Orkan doprowadził do wyrównania. Kolejne minuty to pełna dominacja naszego zespołu a swoje okazje mieli kolejno Hubert Chełmiński, Marcin Ogrodowczyk, Mateusz Wiśniewski I dopiero akcja z 32 minuty dala ponownie prowadzenie Wielkopolsce.
Marcin Ogrodowczyk znalazł się z piłka z lewej strony pola karnego gości i idealnym dośrodkowaniem obsłużył Marcina Popioła a ten ładnym strzałem głową ponownie dał prowadzenie Wielkopolsce. Radość z prowadzenie trwała jeszcze krócej niż przy prowadzeniu 1-0, bo zaraz po wznowieniu gry pięknym strzałem z 55 metrów popisał się gracz Orkanu i było 2-2. W 38 minucie spotkania kibice zobaczyli piątego już gola tego dnia a trzeciego dla Wielkopolski. Kacper Wilczyński szarżował na prawym skrzydle i kiedy był już w polu karnym dostrzegł najlepszego tego dnia na boisku Marcina Ogrodowczyka który strzelił swojego drugiego gola. Ostatnie minut pierwszej połowy były wyrównane z lekką przewagą gości.
Druga część była już mniej atrakcyjna dla kibiców, lecz emocji nie brakowało. Orkan bazował głównie na stałych fragmentach gry jednak dobrze kierowana obrona przez Mikołaja Fręśko i Bartosza Stefaniaka nie dopuszczała do większego zagrożenia pod naszą bramką, natomiast nasz zespół powinien zdecydowanie wcześniej zapewnić sobie zwycięstwo bo okazji ku temu nie brakowało.
Oprócz zwycięstwa bardzo cieszy fakt że po bardzo poważnych kontuzjach do wysokiej formy wracają Hubert Chełmiński i Piotrek Brych.

Wielkopolska Komorniki 3-2 Orkan Konarzewo
1-0 7 min. Marcin Ogrodowczyk as Mateusz Wiśniewski
1-1 8 min. Orkan Konarzewo
2-1 32 min. Marcin Popiół as Marcin Ogrodowczyk
2-2 33 min. Orkan Konarzewo
3-2 38 min. Marcin Ogrodowczyk as Kacper Wilczyński

Skład Wielkopolski: Maksymilian Suwiczak – Łukasz Wojciechowski, Bartosz Stefaniak, Mikołaj Fręśko, Marcin Grabarz – Marcin Depczyński, Karol Plenzler, Marcin Popiół, Mateusz Wiśniewski (kapitan), Hubert Chełmiński- Marcin Ogrodowczyk, Piotr Brych, Damian Górny, Aleksander Deckert, Filip Nowicki, Kacper Wilczyński, Stephan Shchurko, Mikołaj Nowak.

Razem wygrywamy, razem przegrywamy, jesteśmy Wielkopolska Komorniki!