Inauguracja sezonu turniejowego w drużynie Młodzików D2

W sobotę, 23 listopada, zespół młodzików D2 zainaugurował zimowy sezon turniejów piłkarskich. Pierwsza taka rozgrywka to turniej halowy Avia Cup 2019. Gra w hali to dla naszych zawodników świetny dodatkowy trening – częsty kontakt z piłką, który wpływa na rozwój techniki, gra na małej przestrzeni pod presją przeciwnika, która wymusza podejmowanie szybkich decyzji.

W takich warunkach nasi zawodnicy spisali się całkiem dobrze, rozgrywając kilka udanych meczów. W fazie grupowej naszymi rywalami byli zawodnicy Avii Kamionki z rocznika 2009, Huraganu Pobiedziska i Poznaniaka Poznań. W tych spotkaniach nasz zespół uzyskał 4 punkty, które pozwoliły na awans do półfinału. Tam nasi zawodnicy zmierzyli się z Szkołą Futbolu Waldemara Przysiudy. Mecz obfitował w wiele emocji jednak ostatecznie to rywal zapewnił sobie awans do finału po rzutach karnych. W meczu o 3. miejsce po raz drugi nasz zespół zmierzył się z Poznaniakiem Poznań. Mecz równie ciekawy co półfinał, znów zakończył się rzutami karnymi. Tym razem to nasi zawodnicy byli skuteczniejsi, zapewniając sobie najniższe miejsce na podium turnieju.

Turniej zwyciężył zespół Szkoły Futbolu Waldemara Przysiudy.

Skład zespołu:
Wojciech Szymański
Miłosz Baszkiewicz
Dominik Kiżewski
Bartosz Stankiewicz
Mikołaj Wasielewski
Michał Głowiak
Wiktor Mrozek
Aleksander Kodyniak
Patryk Kałużny

Dziękujemy przeciwnikom za rywalizację. Dziękujemy również rodzicom za doping i za te kilka godzin, które spędzili w hali, wspierając nasz zespół!