Cierpliwie do zwycięstwa – Młodzicy 2008 z Dyskobolią

W 9. kolejce, nasi chłopcy na własnym boisku podjęli w II ligowym meczu 5. zespół tabeli, Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski.
Nasz zespół na boisko wyszedł z bardzo pozytywnym nastawieniem, chcąc poprawić sobie nastroje po ubiegłotygodniowej porażce.
Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando naszego zespołu. Wielkopolska starała się grać w ataku pozycyjnym, krótkimi podaniami zdobywając teren. Pierwsi bramkę zdobyli jednak goście. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, bo nasz przeprowadził efektowny atak, w którym brali udział Miłosz Baszkiewicz, Dominik Kiżewski, który popisał się znakomitym dryblingiem i Michał Głowiak, który wykończył świetną akcję Dominika. Nasz zespół poszedł za ciosem i kilka minut później Dominik Kiżewski efektownym prostopadłym podaniem znów doprowadził do sytuacji sam na sam z bramkarzem Michała Głowiaka, który po chwili zdobył swoją drugą bramkę. Przed przerwą bramkę na 3-1 zdobył Dominik Kiżewski, strzałem sprzed pola karnego.
Druga połowa to również pełna kontrola meczu w wykonaniu naszego zespołu. Nasz zespół grał cierpliwie, starał się dłużej utrzymywać przy piłce, czego efektem był gol Marcina Klemensa na 4-1. W końcówce przeciwnik zdobył jeszcze jedną bramkę, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4-2 dla Wielkopolski Komorniki.

Tak jak pisaliśmy tydzień temu – po każdym meczu chcemy być coraz lepsi indywidualnie i jako zespół i w dzisiejszym meczu chłopcy potwierdzili, że wykonali kolejny kroczek naprzód w swoim piłkarskim rozwoju.

Dziękujemy rywalom za mecz, życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.