Wielkopolska – GKS Dopiewo. Mecz derbowy – o nudzie nie było mowy

W środę 3 maja gościliśmy w Komornikach drużynę GKS Dopiewo. Drużyna GKS wiosną punktuje bardzo dobrze i było wiadomo, że czeka nas ciężki bój. Mecz od pierwszej minuty był bardzo zacięty i wyrównany a każdy z zawodników chciał się pokazać z jak najlepszej strony przed licznie zgromadzoną publicznością. W 23 minucie ładną akcję rozegrała Wielkopolska a wychodzący na czysta pozycje Dawid Jakubiak został powalony na ziemię przez obrońcę GKS-u i sędzia bez wahania podyktował rzut wolny oraz ukarał zawodnika z Dopiewa czerwoną kartką. Mateusz Wiśniewski mocnym strzałem z 22 metrów pomylił się o centymetry aby dać prowadzenie Wielkopolsce.
W 37 minucie grający w osłabieniu goście wyszli na prowadzenie. Dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska i skuteczny strzał zawodnika z Dopiewa dał wynik 0-1. W ostatnich minutach pierwszej połowy mimo większego posiadania piłki Wielkopolska nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką gości. Druga część gry to ponownie większe posiadanie piłki i kilka sytuacji bramkowych Wielkopolski, ale skuteczność pod bramką przeciwnika to duża bolączka tej wiosny. W 78 minucie dobrze broniący się zespół GKS-u wyprowadzili skuteczną kontrę I podwyższył prowadzenie na 2-0. Wielkopolska dążyła do strzelenia bramki kontaktowej, swoje sytuacje mieli Kaczmarek, Łoniewski i Jakubiak ale bramkarz gości skutecznie interweniował i zachował przez cały mecz czyste konto.
W tym derbowym pojedynku po raz pierwszy w kadrze Pierwszego Zespołu Wielkopolski znaleźli się zawodnicy z drużyny Juniorów Antoni Rosa i Franciszek Bucikiewicz, których serdecznie witamy.

Wielkopolska Komorniki 0:2 GKS Dopiewo

Skład Wielkopolski: Maksymilian Suwiczak – Kacper Wilczyński, Jakub Kaźmierczak, Arkadiusz Jopek, Jakub Wojtyczka, Łukasz Wojciechowski- Kamil Kołodziej, Mateusz Wiśniewski (kapitan), Maciej Kaczmarkiewicz- Dawid Jakubiak, Marcin Ogrodowczyk, Stephan Shchurko, Michał Kaczmarek, Mikołaj Łoniewski, Damian Górny, Jakub Ignasiak, Filip Nowicki, Antoni Rosa, Franciszek Bucikiewicz.