Trzecia kolejka i nadal bez zwycięstwa

Mecz z Mawitem obfitował głównie w walkę w środku pola z licznymi faulami za które sędzia karał zawodników kartkami. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy w tym spotkaniu pokusić się o zwycięstwo gdyby nie arbiter tego meczu. Sędzia pokazał trzy rzuty karne – dwa dla gości i jeden dla nas.
Wszystko zaczęło się w pierwszej połowie gdy w polu karnym rzucił się teatralnie zawodnik drużyny gości a sędzia
podyktował “jedenastkę”.
Po 15 minutach było już 1:1 po następnym rzucie karnym. Tym razem faulowany był Adam Łysek który sam wymierzył przyjezdnym karę i strzelił nie do obrony.
Dokładnie 2 minuty przed przerwą goście przeprowadzili atak prawą stroną boiska i zdobyli drugą bramkę. Po przerwie ruszyliśmy do ataku i bramka dla nas wisiała w powietrzu.
W 60 minucie dokładnie do Adama Łyska dograł z prawej strony Mirosław Degórski a ten pierwszy po zamieszaniu w polu karnym umieścił piłkę w siatce gości i zrobiło się 2:2.
Ruszyliśmy do ataku a Mawit ograniczył się do kontr z których zdołał zdobyć jeszcze dwie bramki – jedna z kontry natomiast druga to kolejna “teatralna wywrotka” w polu karnym napastnika gości i drugi już dla Mawitu karny.
Przy stanie 2:4 w końcówce spotkania zaczęło “iskrzyć”i czerwone kartki za niby obraźliwe słowa w stronę sędziego otrzymał Łukasz Wasilewski, a w 90 minucie po dwóch żółtych wyleciał z boiska Grzegorz Małecki.
Nadal mamy problem i nie potrafimy wyciągnąć wniosków z błędów jakie popełniliśmy w barażach gdzie za dyskusje z sędziami otrzymywaliśmy czerwone kartki a tym samym osłabialiśmy zespół na następne mecze.
Porażka niczego jeszcze nie przesadza jednak jak pokazały ostatnie trzy kolejki o punkty będzie bardzo trudno. Po kartkach czerwonych otrzymanych w dzisiejszym meczu na pewno w przyszłą sobotę i w najbliższych tygodniach nie zagrają Wasilewski i Małecki.

Wielkopolska – Mawit Lwówek 2:4

Bramki: Łysek Adam 2x
Wielkopolska: Kiciński, Plewa P, Wasilewski, Małecki, Soboczyński, Kazana(Drgas 75′), Popielski (Maćkowiak 65′), Degórski, Waskowski (Brych 46′), Łysek, Plewa A.
Żółta kartka: Waskowski, Kiciński,
Czerwona: Wasilewski, Małecki(po drugiej żółtej)

Następne spotkanie zagramy w sobotę o godz. 16 z Concordią Murowana Goślina.