Remis Orlików Młodszych w lidze WZPN

Pierwsze punkty w lidze WZPN stracili zawodnicy rocznika 2007 z grupy czerwonej, remisując w minioną sobotę na wyjeździe z Koziołkiem Poznań 5:5.

Słabe pierwsze połowy spotkań w naszym wykonaniu to już powoli normalność. Brak skupienia i stracone bramki na początku meczu ciężko odrabiać w II połowie gdy czas ucieka. Tak było i tym razem. Poznaniacy w początkowych fragmentach meczu i ładnych składnych akcjach strzelili nam trzy bramki przy biernej postawie naszej defensywy. W I połowie dwie bramki zdobył Maćkowiak – najpierw popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego , a potem tuż przed przerwą po indywidualnej akcji pokonał golkipera gospodarzy. Wynik do przerwy 3:2 dla miejscowych. W II odsłonie zawodów po małej “terapii wstrząsowej” w przerwie zaczęliśmy już grać dużo lepiej. Minutę po wznowieniu II części ponownie precyzyjnie z rzutu wolnego uderzył Maćkowiak i było 3:3. Radość z odrobienia strat nie trwała jednak długo.Kolejne dwa błędy w obronie i Koziołek aplikuje nam dwa gole i przegrywamy 5:3. Kiedy rozpoczęło się ostatnie 5 minut meczu, bojowo nastawiony tego dnia Wojtek Michalak razem z Brunem Posadzy i Maksem Maćkowiakiem zaczynają rozmontowywać obronę poznaniaków.Michalak dośrodkowuje z rzutu rożnego, obrona Koziołka wybija piłkę, do której dobiega Franek Bucikiewicz i silnym
strzałem przy słupku zdobywa czwartego gola. Przegrywamy już tylko jedną bramką, ale czasu coraz mniej. Ostatnie dwie minuty należały już do nas. Z lewej strony boiska Michalak przedryblował dwóch zawodników i oszukał bramkarza płaskim strzałem doprowadzając do wyrównania. Chwilę później kolejne dwie sytuacje, w których minimalnie chybili Bruno Posadzy, Maćkowiak i na koniec w sytuacji sam na sam Kuba Loba. Czasu na zwycięstwo niestety zabrakło. Szkoda błędów na początku meczu, bo był do osiągnięcia dużo lepszy wynik w naszym wykonaniu. Brawa za walkę i zaangażowanie do samego końca wszystkich zawodników. Dziękujemy jak zawsze grupie naszych najwierniejszych kibiców za gorący i kulturalny doping.

KOZIOŁEK Poznań – WIELKOPOLSKA Komorniki 5:5 (3:2)
bramki:Maćkowiak-3, Bucikiewicz, Michalak.
Wielkopolska:Janicki, Sprycha, Bucikiewicz ,Maćkowiak, Posadzy B, Posadzy F, Schwermer, Loba, Kodyniak, Michalak, Stróżyński.