Pierwszy Zespół zgarnia komplet punktów w meczu z Gromem Wolsztyn

W 10 kolejce Red-Box Klasy Okręgowej gościliśmy przy Jeziornej zespół Gromu Wolsztyn, który przed tą kolejka zajmował 4 miejsce w ligowej tabeli i to oni byli faworytem tego meczu.
Spotkanie od pierwszych minut było wyrównany, okazje bramkowe miał nasz zespół jak i goście z Wolsztyna. W 35 i 37 minucie goście stworzyli dwie dobre sytuacje bramkowe, lecz bardzo czujny w bramce naszego zespołu był Maksymilian Suwiczak i nie dał się pokonać.
Jak mówi piłkarskie powiedzenie że “niewykorzystane sytuacje się mszczą” mogliśmy się przekonać już w 40 minucie. Michał Kaczmarek pięknym podaniem uruchomił na prawym skrzydle Dawida Jakubiaka który minął obrońcę oraz bramkarza Gromu i ze stoickim spokojem dał prowadzenie Wielkopolsce 1-0.
Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków gosci, lecz bez większego zagrożenia pod bramką Wielkopolski. Nasz zespół nastawił się na grę z kontrataku i w 62 minucie ponownie o sobie dał znać duet Kaczmarek-Jakubiak – ponownie Kaczmarek idealnie obsłużył Dawida Jakubiaka a ten zdobył swojego drugiego gola tego dnia.
Ostatnie 20 minut tego meczu to optyczna przewaga gości, ale dobrze dowodzona obrona przez naszego kapitana Marcina Depczyńskiego nie pozwoliła na zbyt dużo zawodnikom Gromu. Wielkopolska wyprowadzała groźne ataki, najlepsza sytuacje miał Kacper Wilczyński który jednak przegrał pojedynek “sam na sam” z bramkarzem gości oraz Dawid Jakubiak, który przymierzył z rzutu wolnego w “okienko” bramki Gromu jednak piłka minęła spojenie słupka z poprzeczka o 2,5 centymetra.
Ostatecznie Wielkopolska zgarnęła komplet punktów na który w pełni sobie zasłużyła. Wielkie brawa dla całej drużyny za serce, ambicję i determinację zostawioną na boisku.

Wielkopolska Komorniki-Grom Wolsztyn 2-0 (1-0)

1-0 40 min. Dawid Jakubiak as. Michał Kaczmarek
2-0 62 min. Dawid Jakubiak as. Michał Kaczmarek

Skład Wielkopolski: Maksymilian Suwiczak- Dawid Jurga, Jakub Kaźmierczak, Mikołaj Fręśko, Marcin Depczyński ( kapitan)- Hubert Chełmiński, Damian Górny, Marcin Popiół, Mateusz, Dawid Jakubiak- Michał Kaczmarek, Marcin Ogrodowczyk, Filip Nowicki, Stephan Shchurko, Kamil Kołodziej, Kacper Wilczyński, Łukasz Wojciechowski.