Pierwszy Zespół – punkty z Heliosem Czempiń uciekły w 95 minucie

Wiele lat czekali kibice Wielkopolski na pojedynek z Heliosem Czempiń i w 11 kolejce Red-Box Klasy Okręgowej doszło do pojedynku obu ekip. W mecz zdecydowanie lepiej weszła nasz drużyna która powinna w 10 minucie prowadzić kilkoma bramki, lecz ponownie zawodziła skuteczność pod bramką rywala.
Od 20 minuty przewagę przejęli gospodarze strzałami z dystansu próbowali pokonać naszego bramkarza.
W 34 minucie brutalniej w polu bramkowym został potraktowany Maksymilian Suwiczak, który jednak pokazał siłę charakteru i po 6 minutowej przerwie w grze wrócił do bramki. W 40 minucie błąd w wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego Wielkopolski wykorzystali gospodarze a ratujący sytuacje Mateusz Wiśniewski przekroczył przepisy gry i sędzia bez wahania wskazał na “11”.
Gospodarze zbyt wcześnie się cieszyli z prowadzenia, bo fantastynie w bramce zachował się Maksymilian Suwiczak który wyczuł intencje strzelca i obronił strzał z rzutu karnego. Tak więc do przerwy 0-0.
Początek drugiej połowy to ponownie dobre okazje Wielkopolski min. Michała Kaczmarka i Kacpra Wilczyńskiego. Kolejne minuty spotkania były wyrównane, lecz w 75 i 83 minucie ponownie Wielkopolska mogła objąć prowadzenie, niestety niewiele pomylili się Kacper Wilczyński i Marcin Popiół. W 85 minucie Dawid Jurga dostał druga żółtą kartkę i Wielkopolska musiała grać w 10. Nawet grając w osłabieniu nasz zespół kontrolował przebieg spotkania do 95 minuty… W ostatniej akcji gospodarze wyprowadzili kontrę i w tej niegroźnej sytuacji bardzo nieodpowiedzialnie w swoim polu karnym zachował się Marcin Popiół, który kopnął przeciwnika i sędzia ponownie wskazał na “wapno” dla gospodarzy, którzy wykorzystali szanse i zgarnęli komplet punktów.

Helios Czempiń – Wielkopolska Komorniki 1-0

1-0 95 min. Helios Czempiń

Skład Wielkopolski: Maksymilian Suwiczak- Dawid Jurga, Bartosz Stefaniak, Marcin Popiół, Marcin Depczyński (kapitan) – Kacper Wilczyński, Filip Nowicki, Aleksander Deckert, Mateusz Wiśniewski, Łukasz Wojciechowski- Michał Kaczmarek, Antoni Rosa, Arkadiusz Jopek, Wojciech Chwaliński, Jacek Wierachowski.