Inauguracja rundy wiosennej w Golinie

W pierwszym wiosennym meczu Pierwszy Zespół Wielkopolski Komorniki wybrał się w daleką podróż do Goliny wierząc w zdobycz punktową na terenie Polonii. Mecz rozpoczął się idealnie dla naszej drużyny, bo już w 2 min. faulowany w polu karnym był Dawid Jakubiak i sędzia bez wahania wskazał na “11”. Niestety bramkarz gospodarzy wyczuł intencje Maćka Kaczmarkiewicza i nie dał się pokonać. Następne minuty były wyrównane a gra toczyła się głównie w strefie środkowej boiska. W 16 minucie gospodarze wyprowadzili pierwszą składną akcję która zakończyła się golem. Na domiar złego, w 22 minucie z powodów zdrowotnych boisko musiał opuścić Maciej Kaczmarkiewicz a na boisku zameldował się Krzysztof Kulas. W 40 minucie zawodnicy Polonii ponownie rozegrali składną akcję i napastnik gospodarzy z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie na 2-0. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale to gospodarze mieli lepiej ustawione celowniki dzięki czemu prowadzili dwoma bramkami.
Druga część gry obfitowała w bardzo dużą ilość sytuacji bramkowych obu drużyn. W 68 minucie Jakub Kaźmierczak zagrał w swoim polu karnym ręką i sędzia główny podyktował rzut karny dla gospodarzy. Intencje strzelca wyczuł Aleksander Nowaczek, lecz piłka po rękawicach Olka znalazła drogę do bramki. Strata trzeciej bramki nie załamała Wielkopolski, która w ostatnim kwadransie stworzyła jeszcze cztery dobre sytuacje bramkowe, lecz wykorzystała tylko jedną. Wracający do gry po wielomiesięcznej chorobie Damian Górny idealnie dograł piłkę do Marcina Ogrodowczyka a ten ze “stoickim spokojem ” pokonał bramkarza gospodarzy. Od 80 minuty obie drużyny poszły na wymianę ciosów tworząc bardzo widowiskową grę i mimo kilku dobrych okazji dla obu drużyn wynik już się nie zmienił. Mimo porażki cieszy postawa naszego zespołu który stworzył razem z gospodarzami bardzo ciekawe widowisko.
Dzisiaj w Wielkopolsce zadebiutowali Dawid Jakubiak i Mikołaj Fręśko a w seniorskiej kadrze meczowej po raz pierwszy byli zawodnicy z rocznika 2006 Filip Nowicki i Marcel Kocikowski.
Nowych zawodników serdecznie witamy w Wielkopolsce Komorniki!

Polonia Golina – Wielkopolska Komorniki 3-1
1-0 16 min. Polonia
2-0 40 min. Polonia
3-0 68 min. Polonia
3-1 77 min. Marcin Ogrodowczyk as. Damian Górny

Skład Wielkopolski: Aleksander Nowaczek – Bartosz Stefaniak, Witold Marcinkowski (kapitan), Jakub Kaźmierczak, Marcin Grabarz – Dawid Jakubiak, Mikołaj Fręśko, Maciej Kaczmarkiewicz, Kamil Kołodziej, Kacper Wilczyński- Aleksander Deckert, Maksymilian Suwiczak, Stephan Shchurko, Krzysztof Kulas, Filip Nowicki, Marcel Kocikowski, Mikołaj Nowak, Marcin Ogrodowczyk Łukasz Wojciechowski, Damian Górny.