Błękitni polegli w Komornikach

Wielkopolska Komorniki bez większych problemów poradziła sobie w XIX kolejce podejmując u siebie beniaminka klasy Okręgowej Zachód Błękitnych Wronki. Przyjezdni do przerwy przegrywali 3:0 by ostatecznie przegrać całe spotkanie 5:2. W pierwszej odsłonie i pierwszą bramkę zdobył Waskowski Maciej po dośrodkowaniu z lewej strony Mirka Degórskiego. Dwie kolejne bramki to już popis strzelecki Mirka Degórskiego. Najpierw atomowe uderzenie z dystansu gdzie bramkarz nawet nie drgnął, a druga to celny lob i do przerwy 3:0. Po przerwie w nasze szeregi wdarło się lekkie rozluźnienie co wykorzystali goście i zdobyli kontaktową bramkę. Około 67 minuty dobrze dysponowanego tego dnia Przemysława Plewę nieprzepisowo zatrzymywali obrońcy Błękitnych a że było to w polu karnym prowadząca to spotkanie pani sędzina podyktowała rzut karny. Bramkę na 4:1 wykorzystał etatowy wykonawca “jedenastek” Szymon Wojciechowski. W 75 min ponownie błąd w szeregach obronnych i goście zdobywają swoją drugą bramkę i jest 4:2. Ostatecznie w 80 minucie wynik meczu ustalił ponownie Szymon Wojciechowski. Dośrodkowując piłkę dosyć silnie w stronę bramki wykorzystał błąd bramkarza gości i zdobył swoją drugą a dla nas 5 bramkę w tym meczu. Mecz mógł się podobać można było zobaczyć kilkanaście ładnych składnych akcji i bramek których przy lepiej nastawionych celownikach napastników mogło paść dwa razy tyle.

Prezes Dariusz Waskowski nie krył wielkiego zadowolenia gdyż zawodnicy pierwszego jak i drugiego zespołu(zespół B-klasy w meczu na szczycie pokonał Tęczę Skrzynki 2:0) sprawili doskonały prezent bo tego dnia właśnie wspomniany prezes obchodził swoje urodziny. Oczywiście życzymy 100 lat, zdrowia i sukcesów.

Wielkopolska – Błękitni Wronki 5:2 (3:0)
Wielkopolska: Kiciński (88’Ciecierski) Waskowski Marcin, Soboczyński, Wojciechowski, Małecki, Plewa P, Szymański(80’Wasilewski), Becker, Plewa A, Degórski (88’Mączyński), Waskowski Maciej (80’Brych)

Bramki: Waskowski Maciej 17′, Degórski(2)34′ i 37′, Wojciechowski(2) 67’karny i 80′.

Treningi w tym tygodniu: wtorek, czwartek-19.00 Orlik we Wirach