Zapraszamy na 13 Halowy Turnieju Piłki Nożnej im. Dionizego Gielnika w Komornikach

Zapraszamy sympatyków piłki juniorskiej na 13 Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Dionizego Gielnika w Komornikach
Swój udział potwierdziły drużyny: AF Orły Komorniki, AP Lwy Tarnowo Podgórne, GKS Krzemieniewo, KS Orkan Konarzewo, KP Las Puszczykowo, MKS Przemysław Poznań. “Wielkopolska” wystawi dwie drużyny, zagrają gospodarze turnieju – rocznik 2013 oraz drużyna z rocznika 2014. Zapowiada się ciekawe sportowe widowisko!

Termin: 24 lutego 2024. godz. 09.00
Miejsce: Hala GOSiR. ul. Polna 37, 62-052 Komorniki
Organizator: LKS Wielkopolska Komorniki, GOSiR Komorniki
Kontakt: Łukasz Wasilewski tel. 506 144 175 e-mail: lukasz.wasilewski@wielkopolskakomorniki.pl

Gramy dla Kuby Marcinkowskiego
W tym roku pomagamy Kubie Marcinkowskiemu podopiecznemu fundacji Zdążyć z Pomocą, który urodził się z krwawieniami śródczaszkowymi, ponad miesiąc przebywał w szpitalu gdzie zdiagnozowano pozostałe choroby: mózgowe porażenie dziecięce, hipoplazję ciała modzelowatego oraz wadę wzroku. Chłopak zmaga się z wzmożonym napięciem mięśniowym.
Kubuś wymaga wsparcia wielu zajęć terapeutycznych. Uczęszcza do przedszkola terapeutycznego, po przedszkolu jeździ na zajęcia z fizjoterapii, neurologopedii, integracji sensorycznej, pedagogiczno-psychologiczne, rehabilitację wzroku. Korzysta z wielu sprzętów ortopedycznych, z których bardzo szybko wyrasta. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje wózek inwalidzki, pionizator, ortezy na nogi, gorset, które pomagają mu w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała. Jak każde dziecko Kuba wyrasta z tych sprzętów – trzeba kupować nowe.
Kuba ćwiczy przy dopingu rodziców jak tylko potrafi, jak każdy, ma dni lepsze i gorsze. Podczas turnieju będziemy mogli wesprzeć Kubę w jego wysiłkach.

Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Dionizego Gielnika
Turniej im. Dionizego Gielnika jest, wydarzeniem na trwałe wpisanym w zimowy kalendarz LKS Wielkopolska Komorniki. Organizowany w tym roku po raz trzynasty. W pierwszych edycjach turniej gościł różne kategorie wiekowe od drużyn seniorskich po zawodników drużyn młodzieżowych. Od kilku edycji na Turnieju w hali komornickiego GOSiR-u spotykają się drużyny z kategorii wiekowej Orlik E1. W tym roku będą to zawodnicy z rocznika 2013 i młodsi. Gospodarzami turnieju będzie drużyna Orlików E1 LKS Wielkopolska Komorniki.

Dionizy Gielnik
Patron turnieju, Dionizy Gielnik (1928-2009), związany z LKS Wielkopolska Komorniki od początku, najpierw kierownik sekcji piłki nożnej później wieloletni prezes “Wielkopolski”, harcerz, społecznik.
Odznaczony srebrnym krzyżem zasługi za 50 lat pracy społecznej w LZS. Członek Komisji Odznaczeń WZPN. Był duszą życia sportowego i turystycznego gminy Komorniki. Swoim działaniem nie rzucał się w oczy, potrafił jednoczyć ludzi wokół wspólnego celu. Prezes Dionizy pozostaje w pamięci kilku pokoleń zawodników “Wielkopolski” Komorniki.

Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji turnieju


Komentowanie jest wyłączone.