Strój treningowy LKS Wielkopolska Komorniki

Strój LKS Wielkopolska Komorniki składa się z czerwonej koszulki z logo klubu, czarnych spodenek i białych getrów. W okresach wiosna-jesień dochodzą do tego czerwony ortalion, spodnie termoaktywne, bluza termoaktywna, komin, czapka i rękawiczki. Zimą – czerwona bluza z logo klubu i czarne spodnie dresowe. Dopytaj trenera gdzie zakupić odzież klubową.

Czy moje dziecko jest wystarczająco dobrze ubrane na trening?

Gdy nadchodzą chłodne dni, tytułowe pytanie co roku pojawia się w głowie rodzica. Zwłaszcza tego, którego dziecko stawia pierwsze kroki w piłce nożnej. Podobnie jest wiosną gdy doświadczamy dużych wahań temperatur. Różnica pomiędzy początkiem a końcem treningu może wynosić kilka stopni. Także w tym okresie po sezonie halowym najmłodsi zaczynają grać i trenować na dworze.

Nie chcemy by nasze dziecko chorowało – zrozumiała troska.
Z pierwszych lat naszych dzieci, wielu pamięta zasadę: ubierz dziecku o jedną warstwę więcej niż sobie.

Gdy obserwujemy trening dzieciaków w chłodne dni nabieramy przekonania, że to prawdziwa zasada. Przecież dokładnie czuć – jest zimno! Czuć to w stopach, nogach, głowie, za chwilę zimno rozpływa się po plecach.

Kluczowym jest pytanie: kto to czuje? Ty, stojąc od 30 min. bez ruchu przy boisku? Czy Twoje dziecko – młody zawodnik będący w ruchu, biorąc udział w treningu?
To są dwa różne punkty widzenia i odczuwania.

Zawodnik, odczuwający mimo ruchu zimno zawsze może bez szkody dla zdrowia założyć cieplejszą część stroju. Natomiast ten, któremu zrobiło się za ciepło jest już wtedy rozgrzany i spocony. W tej sytuacji ściągnięcie czapki, komina, bluzy czy innych elementów stroju skutkuje nagłym wychłodzeniem, które może nie być obojętne dla zdrowia dziecka.

Lepiej mieć za dużo ciepłych rzeczy w torbie treningowej niż na sobie.
Gruba kurtka przyda się… Po treningu.

Masz pytania, wątpliwości? Zapytaj trenera swojego dziecka.

Poczytaj więcej o treningu w chłodniejsze dni

Komentowanie jest wyłączone.