Pierwszy Zespół. Dobra gra z Gromem Wolsztyn, lecz punktów brak

Szkoda straconych punktów w sobotnie popołudnie w Wolsztynie tak najkrócej można opisać kolejny mecz wyjazdowy Seniorów.
Początek spotkania to lekka przewagą optyczna gospodarzy a efektem tego był w 13 minucie rzut karny po faulu Łukasza Wojciechowskiego na skrzydłowym Gromu Wolsztyn. Przy strzale z „11” metrów fantastyczna interwencją popisał się nasz młody bramkarz Maks Suwiczak który obronił jeszcze dobitkę z 8 metrów.
Niestety radość z tego trwała 30 sekund, bo z tej sytuacji gospodarze mieli rzut rożny który zamienili na prowadzenie 1-0. Od momentu straty bramki nasz zespół całkowicie przejął inicjatywę I przyjemnie było patrzeć ma naszych zawodników. W 38 minucie wreszcie pękła obrona gospodarzy. Mateusz Wiśniewski zagrał do Marcina Popoiła, który wymanewrował obrońcę Gromu i potężnym strzałem z 15 metrów doprowadził do wyrównania. Tak więc po 45 minutach było 1-1.
Druga część spotkania rozpoczęła się od pięknej akcji Kamila Kołodzieja, który mijał kolejnych zawodników Gromu jak tyczki i tylko rozpaczliwa interwencja jednego z obrońców zapobiegła utracie bramki.
W 60 minucie miała sytuacja która wpłynęła na losy spotkania. Mateusz Wiśniewski minął w polu karnym dwóch obrońców Gromu i kiedy wykładał piłkę do Marcina Popoiła został brutalnie potraktowany przez stopera Gromu i mimo iż wszyscy byli przekonani, że będzie rzut karny dla naszego zespołu to gwizdek sędziego milczał… a sędzia główny za swój błąd postanowił ukarać Wiśnię który pokazał mu rozciętą kostkę a ten w „nagrodę” ukarał naszego zawodnika czerwona kartką. Od tego momentu nasz zespół nie potrafił złapać właściwego rytmu a gospodarze po dwóch błędach w naszym bloku obronnym zapewnili sobie zwycięstwo 3-1.
Mimo porażki naszym zawodnikom należą się brawa, bo było zaangażowanie, chęć zwycięstwa i dobra gra.

Grom Wolsztyn- Wielkopolska Komorniki 3-1 (1-1)

1-0 14 min. Grom Wolsztyn
1-1 38 min. Marcin Popiół as. Mateusz Wiśniewski
2-1 68 min. Grom Wolsztyn
3-1 79 min. Grom Wolsztyn
Skład Wielkopolski: Maksymilian Suwiczak – Łukasz Wojciechowski, Mikołaj Fręśko, Marcin Grabarz, Filip Nowicki- Maksym Pieróg, Karol Plenzler, Kamil Kołodziej (kapitan), Jacek Wierachowski, Marcin Popiół- Mateusz Wiśniewski, Aleksander Nowaczek, Arkadiusz Jopek, Rafał Urbański, Wojciech Michalak Kuba Prętki, Shchurko Stephan.