13 Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Dionizego Gielnika w Komornikach za nami

W dzisiaj odbył się 13 Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Dionizego Gielnika w Komornikach organizowany przez LKS Wielkopolska Komorniki. Dziękujemy zawodnikom trenerom i widzom drużyn AF Orły Komorniki, AP Lwy Tarnowo Podgórne, GKS Krzemieniewo, KS Orkan Konarzewo, KP Las Puszczykowo, MKS Przemysław Poznań, LKS Wielkopolska Komorniki za udział w turnieju i współtworzenie dobrej sportowej atmosfery.
Po turniejowych zmaganiach w fazie grupowej i emocjonującej finałowej drużyny zajęły następujące miejsca:

1. MKS Przemysław Poznań
2. GKS Krzemieniewo
3. AP Lwy Tarnowo Podgórne
4. Wielkopolska Komorniki ’14 Wirenka
5. AF Orły Komorniki
6. Wielkopolska Komorniki ’14 Deli Park
7. Wielkopolska Komorniki ’13
8. KS Orkan Konarzewo

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Wiktor Koladyński z GKS Krzemieniewo, strzelcem Bartosz Wiznerowicz z AP Lwy Tarnowo Podgórne, najlepszym bramkarzem Aleksander Bartosik z MKS Przemysław Poznań.

Miło nam było gościć na turnieju Zbigniewa Gielnika syna patrona naszego turnieju, który wręczał nagrody zawodnikom.
Dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju GOSiR Komorniki, Deli Park, jak zwykle niezawodni okazali się Szymon Michał Klupsch, Damian Nowak i Szymon Kosmalski.

Więcej zdjęć z turnieju na LKS Wielkopolska Komorniki

W tym roku pomagaliśmy Kubie Marcinkowskiemu podopiecznemu fundacji Zdążyć z Pomocą, Kubuś zmaga się ze wzmożonym napięciem mięśniowym, potrzebuje wsparcia wielu zajęć terapeutycznych. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje wózek inwalidzki, pionizator, ortezy na nogi, gorset, które pomagają mu w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała. Jak każde dziecko Kuba wyrasta z tych sprzętów – trzeba kupować nowe.
Na licytacji na rzecz Kuby znalazły się piłki, jedna z podpisami zawodników Lecha Poznań, klubowy kubek Wielkopolski. Licytację wraz z Szymon Michał Klupschem prowadziła Karolina Jaworska – zawodniczka KKS Lech Poznań, która swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiała w LKS Wielkopolska Komorniki.

Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Dionizego Gielnika
Turniej im. Dionizego Gielnika jest, wydarzeniem na stałe wpisanym w zimowy kalendarz LKS Wielkopolska Komorniki. Organizowany w tym roku po raz jedenasty, w kolejnych latach gościł różne kategorie wiekowe od drużyn seniorskich po zawodników drużyn młodzieżowych. Od kilku edycji na Turnieju w hali komornickiego GOSiR-u spotykają się drużyny z kategorii wiekowej Orlik E1, w tym roku do starszych kolegów dołączyły też dwie drużyny z rocznika młodszego zastępując drużyny, którym nie udało się dojechać na turniej.

Dionizy Gielnik
Patron turnieju, Dionizy Gielnik (1928-2009), organizator komornickiego sportu, turystyki i rekreacji. Związany z LKS Wielkopolska Komorniki od początku, najpierw kierownik sekcji piłki nożnej później wieloletni prezes “Wielkopolski”, harcerz, społecznik.
Odznaczony srebrnym krzyżem zasługi za 50 lat pracy społecznej w LZS. Członek Komisji Odznaczeń WZPN. Był duszą życia sportowego i turystycznego gminy Komorniki. Swoim działaniem nie rzucał się w oczy, potrafił jednoczyć ludzi wokół wspólnego celu. Prezes Dionizy pozostaje w pamięci kilku pokoleń zawodników “Wielkopolski” Komorniki.

Komentowanie jest wyłączone.