W 19 kolejce Red-Box Klasy Okręgowej podejmowaliśmy w Komornikach Orzeł Granowo, który w ligowej tabeli wyprzedzał nas o 4 pkt. Po pierwszych minutach już było widać komu tego dnia bardziej będzie zależało na wygranej a już 7 minucie znakomitą okazje miał Adrian Czypicki, lecz zawiódł go instynkt strzelecki.
Chwilę potem nastąpiło 5 min. które zatrzęsły Granowem, ponieważ między 11 a 16 min. padły 3 gole i to wszystkie dla Wielkopolski! Najpierw znakomitą indywidualną akcją popisał się Wojciech Chwaliński, który odważnie wbiegł w pole karne, wymanewrował obronę gości i precyzyjnym strzałem z 15 metrów otworzył wynik spotkania.
Kibice nie zdążyli jeszcze usiąść po pierwszej bramce a na tablicy wyników było już 2-0. Dobre podanie Filipa Nowickiego wykorzystał Adrian Czypicki. W 16 minucie pierwszego swojego gola tego dnia zdobył Hubert Chełmiński. Mimo prowadzenia 3-0 nasi zawodnicy nawet nie myśleli żeby zwolnić tempa i co chwilę gościli w polu karnym Orła Granowo.
W 35 min kolejną bramkę zdobyła nasza „10”. Kamil Kołodziej dośrodkował z linii końcowej boiska a Hubert z bliska wpakował piłkę do bramki. W tym momencie stało się jasne, że jest już „po meczu”. W pierwszej połowie goście mieli jedna bardzo dobra sytuacje do zdobycia bramki, ale znakomicie spisał się Maksymilian Suwiczak.
Druga część spotkania również była pod kontrolą naszej drużyny, ale tempo gry już spadło i mimo kilku dobrych okazji (Czypicki, Rusiecki, Chełmiński) kibice bramek nie zobaczyli.
Po dobrej grze szczególnie w pierwszej połowie, pokonujemy pewnie, wysoko i zdecydowanie Orła Granowo 4-0. Teraz czekają nas dwa mecze wyjazdowe do Wolsztyna i Mosiny a na Jeziornej widzimy się w sobotę 26 kwietnia kiedy to zmierzymy się z drużyna Dąb Kębłowo.
Wielkopolska Komorniki – Orzeł Granowo 4-0 (4-0)
1-0 11 min. Wojciech Chwaliński
2-0 12 min. Adrian Czypicki as. Filip Nowicki
3-0 16 min. Hubert Chełmiński
4-0 35 min. Hubert Chełmiński as. Kamil Kołodziej
Skład Wielkopolski: Maksymilian Suwiczak – Łukasz Wojciechowski, Jakub Kaźmierczak, Rafał Urbański, Wojciech Chwaliński – Filip Nowicki, Stanisław Siekański, Kamil Kołodziej (kapitan), Hubert Chełmiński, Jacek Wierachowski- Adrian Czypicki, Aleksander Nowaczek, Marcin Depczyński, Mateusz Rusiecki, Mikołaj Fręśko, Kacper Wilczyński, Jakub Walczak, Dawid Dymek.
Więcej zdjęć na
LKS Wielkopolska Komorniki

















