Jeziorna jest nasza! Ostatnia kolejka z KS 1920 Mosina

W ostatniej kolejce Red Box Klasy Okręgowej gościliśmy w Komornikach drużynę KS 1920 Mosina, z którą bezpośrednio walczyliśmy o utrzymanie w “okręgówce”. Zwycięstwo lub remis w tym meczu gwarantował nam utrzymanie. Porażka oznaczała spadek do “A Klasy” a utrzymanie drużyny z Mosiny.
Od pierwszych minut meczu to Wielkopolska dominowała na boisku i już w 6 minucie na strzał zdecydował się Adrian Czypicki, lecz jego uderzenie zostało zablokowane a poprawka Marcina Popioła minimalnie minęła bramkę gości.
W 9 minucie Wielkopolska objęła prowadzenie a strzelcem bramki był Maksym Pieróg, który wykorzystał doskonałe podanie Adraiana Czypickiego. W 23 minucie fantastyczna akcja Marcina Popioła i Adraiana Czypickiego i było 2-0 dla Wielkopolski. W kolejnych minutach to sporo okazji naszego zespołu i po pierwszej połowie powinno być po meczu.
Niestety druga część spotkania pokazała, że najgorszy wynik to 2-0. W 55 minucie Mosina dość przypadkowo zdobyła bramkę na 2-1 i od tego momentu posypała się gra naszego zespołu. W 65 minucie KS 1920 Mosina doprowadziła do wyrównania, ale nadal ten wynik dawał nam pozostanie w Red-Box Klasie Okręgowej.
Dramat rozegrał się w 82 minucie, bo Mosina zdobyła bramkę na 3-2 a tym samym to goście pozostawali w ” okręgówce ” a my spadaliśmy o ligę niżej….
No ale mamy w drużynie super chłopaków, którzy nigdy się nie poddają i efekt ich starań przyszedł w 95 minucie, ciężar gry wziął na siebie kapitan drużyny Kamil Kołodziej, który wymanewrował obronę gości i kiedy zamarkował strzał został powalony przez obrońcę gości a sędzia bez wątpliwość wskazał na rzutu karny.
Pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany i tym samym w następnym sezonie 2024/25 będziemy nadal grać w “okręgówce”.
Po całym sezonie który przyniósł nam mnóstwo emocji, nerwów i finalnie radości bardzo dziękujemy za wsparcie kibicom, sponsorom, a drużynie GOSiR Komorniki na czele z ich kapitanem Dyrektorem Marcinem Kaczmarkiem za to że każda drużyna, którą gościliśmy przy Jeziornej zazdrościła nam boiska na którym możemy trenować i rozgrywać mecze ligowe.