Wielkopolska Komorniki – FC Poznań 3-0

W ostatnim występie w tym roku przed własną publicznością zespół Seniorów podejmował drużynę FC Poznań. Pierwsze minuty meczu to dobra gra drużyny gości, którzy wysokim presingiem sprawiali sporo problemów gospodarzom. W 10 minucie gospodarze stworzyli pierwszą dobrą okazję do zdobycia gola ale strzał Franciszka Siwka w ostatniej chwili zablokował obrońca gości.
Z każdą minutą przewaga Wielkopolski była co raz większa lecz to goście powinni objąć prowadzenie. W sytuacji “sam na sam ” napastnik gości przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy. W 30 minucie Wielkopolska wyszła na prowadzenie. Ładna akcja prawą stroną, odważne wejście w pole karne Mateusza Fabisza który mocnym strzałem pokonał bramkarza gości.
W 35 minucie pięknym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Marcin Depczyński który idealnie obsłużył Mateusza Skrzypczaka i było już 2-0. Do końca pierwszej połowy gospodarze stworzyli jeszcze dwie dobre okazje do zdobycia gola lecz bramkarz gości nie dał się pokonać.

W drugiej połowie Wielkopolska całkowicie dominowała na boisku i stwarzała sporo sytuacji bramkowych. W 60 minucie na boisku pojawił się Mateusz Muszyński a już 3 minuty później cieszył się ze zdobycia gola. Mocny strzał z 15 metrów oddał Krzysztof Klemczak, bramkarz FC Poznań odbił piłkę przed siebie a skrzydłowy Wielkopolski pewnym strzałem podwyższył prowadzenie.
W 75 minucie powinien być rzut karny dla gospodarzy. Krzysztof Klemczak opanował piłkę klatką piersiową a obrońca gości zamiast w piłkę kopnął naszego napastnika, niestety gwizdek sędziego “milczał” i mimo protestów gospodarzy sędzia nie zmienił decyzji. W ostatnich minutach mecz się zaostrzył, lecz sędzia szybko opanował emocje zawodników.