W meczu na szczycie, Wielkopolska rozbiła Sokoła Pniewy 5-0.

W sobotę Pierwszy Zespół Wielkopolski Komorniki wybrał się do Pniew aby rozegrać bardzo ważny mecz z miejscowym Sokołem. Stawką tego pojedynku było drugie miejsce w ligowej tabeli a przy odpowiednim wyniku w niedzielnym spotkaniu w Bukowcu nawet fotel lidera.
Idealnie w to spotkanie weszli nasi zawodnicy bo już w 3 minucie popis swoich umiejętności dał Hubert Chełmiński, który minął trzech zawodników Sokoła i pięknym strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza gospodarzy.
Do 25 minuty Wielkopolska całkowicie panowała nad boiskowymi wydarzeniami i tylko brak skuteczności nie dał kolejnych bramek. W drugiej części pierwszej połowy to gospodarze zaczęli tworzyć sytuacje i trzeba przyznać że w niektórych sytuacjach dopisało szczęście naszemu zespołowi, że nie straciliśmy gola.

Druga połowa tego spotkania to “koncert” naszego zespołu. Już w 48 minucie Mateusz Wiśniewski fantastycznie obsłużył Adama Baranowskiego a ten mocnym strzałem z 10 metrów dał dwubramkowe prowadzenie Wielkopolsce.
W 54 minucie kolejnego gola w tym sezonie zdobył Michał Kaczmarek a asysta należała do Huberta Chełmińskiego. Gospodarze nie zdążyli się otrząsnąć po stracie trzeciego gola a już było 4-0 bo kolejną asystę zaliczył Hubert Chełmiński a podanie jego na bramkę zamienił Franciszek Siwek.
W 61 minucie Hubert Chełmiński “zerwał pajęczynę” z bramki Sokoła a jego strzał z rzutu wolnego to gol zwany “stadiony świata”. Do końca spotkania gracze Sokoła nie mogli chyba uwierzyć w to ci się stało a Wielkopolska nakręcała kolejne akcje i szkoda że nie padły kolejne bramki bo okazji było jeszcze sporo…

Był to mecz który można pokazywać młodym zawodnikom naszej Akademii bo był to mecz “Wzor”, który będziemy długo wspominać. Brawo drużyna!!!

Sokół Pniewy-Wielkopolska Komorniki 0-5

3 min. 0-1 Hubert Chełmiński as. Mateusz Wiśniewski
48 min. 0-2 Adam Baranowski as. Mateusz Wiśniewski
54 min. 0-3 Michał Kaczmarek as. Hubert Chełmiński
58 min. 0-4 Franciszek Siwek as. Hubert Chełmiński
61 min. Hubert Chełmiński (rzut wolny)

Skład Wielkopolski: Aleksander Nowaczek- Jakub Gostyński, Jakub Ignasiak, Arkadiusz Jopek, Marcin Depczyński- Mateusz Wiśniewski, Mateusz Fabisz, Franciszek Siwek, Hubert Chełmiński, Michał Kaczmarek- Adam Baranowski, Kamil Kołodziej, Rafał Urbański, Stephan Shchurko, Łukasz Wojciechowski.