Podsumowanie sezonu 2018/19 Orlika Młodszego 2009

Przygotowania do sezonu 2018/19 zawodnicy rocznika 2009 rozpoczęli na początku sierpnia i po kilku treningach w Komornikach udali się na obóz przygotowawczy w Dolnym Kubiniu. Po powrocie ze Słowacji rozpoczęły się rozgrywki WZPN, naszym przeciwnikiem w pierwszej kolejce była drużyna Sparty Oborniki. Sezon rozpoczęliśmy od porażki 5-3. Następne mecze to mieszanka nastrojów i rundę jesienną zakończyliśmy z 9 pkt. (3 zwycięstwa i 6 porażek) Okres zimowy to mnóstwo turniejów halowych gdzie kilkukrotnie stawaliśmy na podium. Na turnieju w Gorzowie Wielkopolskim w bardzo prestiżowym meczu zwyciężyliśmy drużynę Pogoni Szczecin!!!
Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy w Janikowie. Świetne warunki w których mogliśmy się przygotować (pełnowymiarowa hala, basen, salka fitness, oraz super wyżywienie) pozwoliły chłopcom dobrze przygotować się do meczy rewanżowych. W marcu wystartowaliśmy w Zimowej Lidze pod Balonem i tam nasi zawodnicy dali prawdziwy popis gry. Odnieśliśmy komplet zwycięstw a bilans bramkowy w 6 meczach był 76-6. Trzema najlepszymi strzelcami tych rozgrywek byli :
Tobiasz Rymaniak 21
Jan Włoch 15
Iwo Skowron 13
Niestety tuż po radości ze zwycięstwa w tych rozgrywkach, zespół opuścił (po 2 latach pracy) nasz Trener Jacek Tonak (sprawy zawodowe). Trenerze Dziękujemy!!!
Przed rozpoczęciem rundy wiosennej drużynę objął trener Dawid Paprocki którego celem było utrzymanie drużyny w drugiej lidze. Mimo że trener miał bardzo mało czasu na poznanie zawodników swoje zadanie wykonał bardzo dobrze. W sezonie 2019/20 ponownie będziemy rozgrywać swoje mecze na poziomie drugiej ligi. Rozrywki zakończyliśmy bezkompromisowo czyli bez remisu, wygrywaliśmy lub przegrywaliśmy. Nasz bilans to 6 zwycięstw i 12 porażek.
Najlepszymi strzelcami minionego sezonu byli :
Tobiasz Rymaniak 11 (tylko runda wiosenna)
Paweł Vogel 10 (jesień, wypożyczenie do SF)
Franek Ćwirko 6 (jesień, wypożyczenie Warta)
Dawid Szarek 5 (jesień, wypożyczenie Warta)
Iwo Skowron 5 (tylko wiosna)
Jakub Korczak 4
Najlepszym zawodnikiem trenerzy uznali Krzysia Urbanowicza ! a największy postęp przez ostatnie 12 miesięcy zrobił Igor Ławniczak! Brawo!
Wszystkim rodzicom dziękujemy za wzorowe wspieranie swojej Drużyny!!! Bardzo dziękujemy również pani Sylwii. Początek przygotowań do nowego sezonu nastąpi na początku sierpnia a w połowie drugiego miesiąca wakacji zameldujemy się w Opalenicy gdzie przez 8 dni (w fantastycznych warunkach) będziemy szlifować formę na nowy sezon!!! A teraz wypoczywajcie!!!
Razem wygrywamy, razem przegrywamy, jesteśmy Wielkopolska Komorniki!!!