Pierwszy Zespół z jednym punktem po meczu z Polonią II Środa Wlkp.

Bardzo szybko minęła naszej drużynie runda jesienna Red-Box V ligi, dopiero co w pierwszej kolejce gościliśmy w Komornikach Polonię Golina a w minioną sobotę została rozegrana ostatnia kolejka pierwszej rundy. Do Komornik przyjechała drużyna Polonii II Środa Wielkopolska, z którą w czerwcu toczyliśmy zacięte boję w meczach barażowych (1-1 w Środzie Wielkopolskiej i 5-4 w Komornikach).
Mecz rozpoczął się w sprzyjających warunkach atmosferycznych i mimo, że było chłodno to murawa na Jeziornej prezentowała się bardzo dobrze. Od pierwszych minut obie drużyny próbowały przejąć inicjatywę, lecz gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Wielkopolska miała dwie dobre sytuacje aby objąć prowadzenie, niestety swoich szans nie wykorzystali kolejno Mikołaj Łoniewski i Dawid Jurga.
W 30 minucie skrzydłowy Polonii oddał centrostrzał, piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi zawodnika gości który wyłożył piłkę jak na tacy swojemu parterowi a ten spokojnie z 7 metra wpakował ją do siatki i dzięki temu Polonia wyszła na prowadzenie 1-0. Dalsza część pierwszej połowy to optyczną przewaga naszego zespołu, ale bez dobrych okazji do wyrównania.

Druga połowa odbyła się już w warunkach zimowych, ponieważ bardzo intensywnie padał śnieg. Jednak te warunki dobrze wpłynęły na naszych zawodników którzy już od 46 minuty przejęli inicjatywę zmuszając graczy Polonii momentami do rozpaczliwej obrony. Mimo kilku dobrych okazji wynik nie zmieniał się, ale w 60 minucie na boisku zameldował się Aleksander Deckert i już 2 minuty później miał dogodną okazje żeby wyrównać stan meczu,lecz górą był golkiper gości. W 67 minucie Jakub Kaźmierczak dograł piłkę do Olka Deckert i tym razem to nasz napastnik był górą zdobywając bramkę na 1-1.
Po stracie bramki przez gości mecz się wyrównał, ale to Wielkopolska miała bardzo dobre sytuacje żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyścią. Swoje szanse mieli Kamil Kołodziej, Mikołaj Łoniewski, Mikołaj Kania i Aleksander Deckert niestety wynik już się nie zmienił i obie drużyny podzieliły się punktami.

Wielkie brawa dla naszej drużyny za bardzo dobrą i ambitną grę w tym meczu.

Wielkopolska Komorniki-Polonia II Środa Wielkopolska 1-1

0-1 30 min. Polonia
1-1 67 min. Aleksander Deckert as. Jakub Kaźmierczak

Skład Wielkopolski: Aleksander Nowaczek ( kapitan) – Łukasz Wojciechowski, Bartosz Stefaniak, Jakub Kaźmierczak, Michał Ratajski- Kamil Kołodziej, Szymon Rożek, Maciej Kaczmarkiewicz, Mikołaj Łoniewski, Dawid Jurga- Marcin Ogrodowczyk, Jakub Ignasiak, Maksymilian Suwiczak, Marcin Grabarz, Kacper Wilczyński, Aleksander Deckert, Stephan Shchurko, Mikołaj Kania.