Pierwszy mecz przy Jeziornej – pierwsze zwycięstwo

W drugiej kolejce klasy okręgowej gr.2 pierwszy Zespół Wielkopolski Komorniki pokonał NAP Polonię Nowy Tomyśl 3-1.
Doskonale mecz rozpoczęli goście którzy już w pierwszych 5 min. spotkania stworzyli 4 doskonałe okazje, lecz wykorzystali tylko jedną. Strata bramki sparaliżowała gospodarzy, którzy przez kolejne minuty nie mogli złapać właściwego tempa gry. Od 20 minuty Wielkopolska zaczęła stwarzać sytuacje i w 37 minucie piękną centrą w pole karne popisał się Michał “Jeżyk” Kaczmarek a Franciszkowi Siwkowi pozostało dołożenie głowy i zrobiło się 1-1.
Przed przerwą obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, lecz bez zarzutu spisywali się bramkarze i pierwsze 45 minut zakończyło się sprawiedliwym remisem.
W przerwie meczu Trener Arkadiusz Miklosik motywował swoich zawodników do jeszcze cięższej pracy w drugiej połowie. Efekt był widoczny od 46 minuty. Swoje sytuacje mieli kolejno Siwek, Kaczmarek i Chełmiński, lecz dopiero w 60 minucie po świetnym zagraniu Mateusza Wiśniewskiego, Kamil Kołodziej wyprowadził na prowadzenie 2-1. W 72 minucie kilka podań z pierwszej piłki między Siwkiem, Kaczmarkiem i Chełmińskim i obrona gości się pogubiła a efektem tego była “jedenastka” dla Wielkopolski. Pewnym egzekutorem był Hubert Chełmiński i było już 3-1.
Dalsze minuty spotkania Wielkopolska kontrolowała, lecz niestety w 84 minucie błąd w bloku obronnym i tym razem rzut karny dla Polonii Nowy Tomyśl. Kiedy ławka rezerwowych gości już się cieszyła, to kibice Wielkopolski wiedzieli, że w bramce gospodarzy jest “Olo” Nowaczek i tak łatwo nie da się pokonać.
Zgodnie z przewidywaniami kibiców “Olo” pięknie obronił strzał z 11 metrów. Ostatnie minuty meczu Wielkopolska kontrolowała grę i spokojnie wyczekiwała końcowego gwiazdka sędziego głównego.

Wielkopolska Komorniki- NAP Polonia Nowy Tomyśl 3-1

0-1 5 min. Goście
1-1 37 min. Franciszek Siwek as. Michał Kaczmarek
2-1 60 min. Kamil Kołodziej as. Mateusz Wiśniewski
3-1 72 min. Hubert Chełmiński (karny)

Skład Wielkopolski: Aleksander Nowaczek- Łukasz Wojciechowski, Arkadiusz Jopek, Rafał Dębowski , Witold Marcinkowski – Hubert Chełmiński, Mateusz Wiśniewski, Mateusz Fabisz, Franciszek Siwek (kapitan), Kamil Kołodziej – Michał Kaczmarek, Maciej Polaczyk, Mikołaj Nowak, Stephan Shchurko , Mateusz Muszyński.