Ostatni mecz ligowy w Komornikach. Wielkopolska – Czarni Kaźmierz

Ostatnie spotkanie przed własną publicznością wypadło bardzo dobrze. Pierwsza połowa tego nie zwiastowała lecz końcówka drugiej połowy to już popis gry szczególnie w wykonaniu młodego Macieja Waskowskiego (wprowadzony do gry 78 min.).
Jednak zaczynając od początku – goście groźniej atakowali w pierwszych minutach spotkania i szybko bo w 10 minucie objęli prowadzenie. Potem gra się wyrównała chociaż groźnie na bramkę strzelali odpowiednio Małecki, Plewa i Degórski.
W 22 minucie faulowany w polu karnym był Brych a nasz niezawodny jak dotąd egzekutor rzutów karnych Szymon Wojciechowski wyrównał z “jedenastki”na 1:1. Wynik w pierwszej połowie już się nie zmienił i do przerwy utrzymał się remis 1:1.
Druga połowa to akcje jednego i drugiego teamu. Goście groźnie kontrowali a po jednym ze stałych fragmentów gry nawet byli bliscy objęcia prowadzenia lecz futbolówka trafiła tylko w słupek. Na boisku do 78 minuty nic szczególnego nic się nie działo.
80 minuta-sytuacja sam na sam. Grzegorz Małecki urywa się obrońcom ściga się z nimi jakieś 30 metrów-strzela-bramkarz gości broni-do wybitej piłki dobiega Brych Piotr i strzela na 2:1. Tak w 80 minucie obejmujemy prowadzenie. Nie minęła minuta piłkę z autu do Macieja Waskowskiego rzuca Plewa. Maciej jak profesor drybluje między obrońcami i technicznym strzałem w długi róg zdobywa bramkę na 3:1.
Nie minęło 5 minut a Maciej Waskowski ponownie otrzymuje piłkę w polu karnym, kolejny raz ośmiesza obrońców, kładzie bramkarza i strzela swoją drugą a dla nas czwartą bramkę w tym meczu. 87 minuta i jest 4:1. Do końca nic już się nie zmieniło i zasłużenie ograliśmy jak dotąd najsłabszy zespół w naszej grupie.

Wielkopolska – Czarni Kaźmierz 4:1
0:1 10′ Czarni Kaźmierz
1:1 25′ Wojciechowski Szymon( Karny)
2:1 80′ Brych Piotr
3:1 81′ Waskowski Maciej
4:1 87′ Waskowski Maciej

Wielkopolska: Kiciński, Waskowski Marcin, Soboczyński, Wojciechowski, Wasilewski, Degórski, Małecki, Becker (75′ Baranowski), Plewa A, Łysek (78′ Waskowski Maciej), Brych.
Kartki – żółta: Becker, Waskowski Marcin.

Za dwa dni dokładnie w niedzielę rozegramy już ostatnie spotkanie w tej rundzie, a podejmować nas u siebie będzie przedostatnie w tabeli Lipno Stęszew.
Zapraszamy do Stęszewa. Mecz w niedzielę 6 czerwca o godz. 15. 00.