Mecz II drużyny Orlików Młodszych z LPFA Strzeszyn

W sobotę 8 czerwca druga drużyna Orlików Młodszych rozegrała kolejny mecz w ramach rozgrywek III ligi WZPN. Naszym przeciwnikiem była drużyna LPFA Strzeszyn. Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Pierwsze 10 min to nasza dominacja, ale i brak skuteczności.
Potem niestety poznaniacy wykorzystali nasze ofensywne ustawienie i 2 razy przekopnęli piłkę za nasze plecy, zdobywając 2 bramki. Taki obrót sprawy źle na nas wpłynął i zanim się otrząsnęliśmy, straciliśmy kolejne gole, odpowiadając zaledwie jednym, autorstwa Nikodema, po dobrej akcji zespołowej.
Druga połowa to szczęśliwy gol na samym początku dla LPFA. Tym razem jednak zareagowaliśmy prawidłowo i przypuściliśmy szturm na bramkę przeciwnika. Zdobyliśmy szybko 2 gole. Najpierw świetna akcja indywidualna Dawida i znakomity strzał w krótki róg, potem sprytne techniczne uderzenie Kuby po dośrodkowaniu ze skrzydła.
Powinniśmy dołożyć najmniej 5 kolejnych bramek, ale na posterunku był dobrze dysponowany tego dnia bramkarz z Poznania lub nasze strzały mijały jego posterunek. W końcowych fragmentach zawodnicy LPFA wyprowadzili szybką kontrę i zdobyli 6 bramkę, co nas rozbiło i zaowocowało kolejnymi trafieniami.
Ostatecznie przegraliśmy wysoko, ale zupełnie nie odzwierciedla to obrazu gry, zwłaszcza w drugiej połowie. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy popracować nad skutecznością i grą w obronie. To z kolei nie zmienia faktu, że za dzisiejszy mecz wielkie brawa dla Drużyny – za wolę walki, zaangażowanie i ambitną postawę! Podziękowania dla licznej grupy naszych wiernych Kibiców!
Zagraliśmy w składzie: Krauze, Myszkowski, Kaczmarek, Piekielniak, Malinowski, Wieczorek, Czubała, Rewers, Trzciński, Jasiński.

Wielkopolska Komorniki – LPFA Strzeszyn 3:10

Bramki: Wieczorek, Malinowski, Piekielniak