Historyczny awans do V ligi. LKS Wielkopolska Komorniki po barażach z Polonia Środa Wlkp.

25-tego czerwca 2022 zapisze się na zawsze w historii LKS Wielkopolska Komorniki!
Rewanżowy mecz z Polonią Środa Wielkopolska był niesamowity! Po remisie w Środzie Wielkopolskiej 1-1 goście musieli atakować i zdobyć bramkę bo remis 0-0 promował Wielkopolskę do V ligi.
Zgodnie z przewidywaniami Polonia mocno ruszyła od pierwszej minuty i już w 8 minucie objęła prowadzenie 1-0. Wielkopolska jakby sparaliżowana nie mogła złapać właściwego rytmu, natomiast goście tworzyli raz za razem fajne akcje i efektem tego był gol w 26 minucie na 2-0.
W tym momencie Wielkopolska Komorniki potrzebowała 3 bramki do awansu. Sygnał do ataku dał Hubert Chełmiński, który pięknym strzałem z 23 metrów pokonać bramkarza Polonii i było 1-2. W drugiej połowie bramki zaczęły padać dopiero od 72 minuty, ale za to jakie ! Na 2-2 fantastyczna asystę zaliczył Franciszek Siwek który zgrał piłkę klatką piersiową do Huberta Chełmińskiego i w tym momentu potrzebowaliśmy już tylko jednej bramki do awansu. W 84 minucie licznie zgromadzona publiczność oszalała, bo bramkę na 3-2 która dawała awans zdobył Franciszek Siwek.
W 90 minucie ponownie Franciszek Siwek dał popis swoich umiejętności i było już 4-2 a na trybunach zaczęło się świętowanie, lecz bardzo ambitna drużyna gości w 93 minucie zdobyła gola i do awansu potrzebowała już tylko jednego gola. Na szczęście już po minucie Wielkopolska za sprawą Franciszka Siwka ponownie wyszła na dwu bramkowe prowadzenie. Jeszcze w 98 minucie Polonia zdobyła bramkę na 5-4, lecz ten gol już nic nie zmienił i to Wielkopolska Komorniki melduje się w V lidze!
Wszyscy musimy mieć wiedzę, że w V lidze będzie ciężko, bardzo ciężko i będziemy walczyć o pozostanie w tej lidze ale tak jak nasi kibice i mieszkańcy Gminy Komorniki chcemy być lepsi!

5-4 98 min. Polonia

Skład Wielkopolski: Aleksander Nowaczek- Jakub Ignasiak, Jakub Kaźmierczak, Rafał Urbański, Marcin Depczyński – Hubert Chełmiński, Adam Polechoński, Mateusz Fabisz, Kamil Kołodziej, Franciszek Siwek – – Michał Kaczmarek, Przemysław Sobociński, Łukasz Wojciechowski, Stephan Shchurko, Paweł Kulak, Arkadiusz Jopek, Kacper Sobieralski, Mateusz Wiśniewski,
Za cały sezon podziękowania dla Wszystkich zawodników, kibiców, Wszystkich firm wspierających Nasz Klub, dla Gminy Komorniki, GOSiR Komorniki, ale przede wszystkim dla Delicjisza, Delipark i CM Komorniki.

Razem wygrywamy, razem przegrywamy, jesteśmy Wielkopolska Komorniki!
Mamy V ligę!

Szczególne podziękowania składamy pokoleniom zawodników, trenerów i organizatorów, którzy od 1970 roku z sezonu na sezon dokładali starań o awanse lub utrzymanie. Gdyby nie Wy nikt by nas z B klasy na baraż o V ligę nie zaprosił.
Każdy z Was może dziś z dumą powiedzieć: to też mój awans!